Nincs egy hete, hogy írtunk a LEGO Super Mario szettekről, igaz akkor még csak a különleges power up kiegészítőkről, mára viszont jelentős bejelentéssel készült a dán játékgyártó: összes 16 Mariós készlet érkezik augusztusban. Mutatjuk mindet!
Azt már korábban is lehetett tudni, hogy a LEGO Super Mario alapkészlet mellé érkeznek kiegészítők, de hivatalosan mindössze háromról rántotta le a leplet a gyártó. Azt már korábban is sejtettük, hogy ennyivel nem fogják beérni, de a ma bejelentett felhozatal messze túlszárnyalta a várakozásankat. Augusztus 1-től ezek a szettek lesznek megvásárolhatók:
- LEGO 71360 – Mario kalandjai kezdőpálya
- LEGO 71361 – Karaktercsomagok
- LEGO 71362 – Védett erőd kiegészítő szett
- LEGO 71363 – Sivatagi Pokey kiegészítő szett
- LEGO 71364 – Whomp lávagalibája kiegészítő szett
- LEGO 71365 – A Piranha növény erőcsúszdája kiegészítő szett
- LEGO 71366 – Boomer Bill gát kiegészítő szett
- LEGO 71367 – Mario háza & Yoshi kiegészítő szett
- LEGO 71368 – Toad kincsvadászata kiegészítő szett
- LEGO 71369 – Az utolsó csata Bowser kastélyában kiegészítő szett
- LEGO 71370 – Fire Mario szupererő csomag
- LEGO 71371 – Propeller Mario szupererő csomag
- LEGO 71372 – Cat Mario szupererő csomag
- LEGO 71373 – Builder Mario szupererő csomag
- LEGO 71376 – Zuhanó Thwomp kiegészítő szett
- LEGO 71377 – King Boo és kísértettanyája kiegészítő szett
A 71361-es szett ráadásul zsákbamacskás megoldás, ugyanúgy, mint a gyűjthető minifigurák esetében, és öszesen 10 különböző figura szerezhető meg belőle, szóval ha így vesszük, akkor összesen 25 különböző LEGO terméket kell beszerezni, ha azt szeretnénk, hogy mindenünk meglegyen a Super Maro felhozatalból.
Ha pedig valaki nem lenne képben a LEGO Super Mario készletekkel kapcsolatban, annak íme egy kis gyorstalpaló. A Mario kalandjai kezdőpálya amolyan starter pack, amiben benne lesz a speciális (extra ruhákkal is feltúrbózható) Mario figura, és emellé lesz beszerezhető a fentebb felsorolt többi csomag. Fontos ugyanakkor, hogy ezek a kiegészítők nem tartalmazzák a figurát, értelmük csak akkor lesz, ha már rendelkezünk az alapcsomaggal.
Az egész LEGO Super Mario koncepció kulcsa a már említett speciális bábu, ami jóval nagyobb, mint egy hagyományos minifigura, és sokkal többet tud az apró testvéreinél: a szemeit és a száját kijelzők adják, a mellkasán is található egy képernyő, van rajta hangszóró, a talpába pedig szenzorokat építettek, belül pedig gyorsulásmérő és giroszkóp is található.
A játék lényege pedig a klasszikus epizódok és a pályaépítős Super Mario Maker-játékok építőkockás keveréke: Marióval minél hamarabb el kell jutni a pálya elejéről a végére, viszont a szakasz felépítése abszolút ránk van bízva, és nemcsak ellenfeleket pakolhatunk le, de speciális platformokat, és olyan különleges elemeket is, amiket a figura talpán lévő érzékelő felismer. A szenzoroknak hála a rendszer érzékeli, ha sétálunk, ha ugrunk, vagy ha éppen ellenfeleket likvidálunk (itt is rájuk kell ugrani, akár többször is), és a kérdőjeles kockákkal interakcióba kerülve itt is extrák (mondjuk egy gomba) üthetik a markunkat – amik meg is jelennek a Mario mellkasára került kijelzőn.
Az alapcsomagból és a kiegészítőkből általunk összerakott pályát ráadásul időre, hatvan másodperc alatt kell teljesíteni, miközben érméket gyűjtünk: a speciális, általunk épített platformok használata, a különleges elemek felkeresése, az ellenfelek kiütése mind-mind érméket ér, és a cél az, hogy minél többet gyűjtsünk a pálya teljesítése közben. Külön mókás, hogy a Mario figura lábán lévő szenzor érzékeli a színeket is: a kék kockák vizet jelentenek, a zöld füvet, a sárga a sivatagot, a piros pedig a lávát. Előbbieken haladva Mario érméket gyűjt, de a tűzbe lépve viszont eltorzul az arca és hanggal s jelzi, hogy nem kedveli a helyzetet.